Rovinka

Obec Rovinka, rozprestierajúca sa v tesnej blízkosti nášho hlavného mesta, predstavuje typickú obec bratislavského vidieka. Rovinka má frekventované autobusové spojenie do Bratislavy.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1235 a momentálne má približne 2000 obyvateľov. Do územia obce čiastočne zasahuje aj chránená krajinná oblasť Dunajské Luhy.

V obci venujú veľkú pozornosť čistote, na udržiavanie trávnikov a zelených plôch sú vyčlenení dvaja zamestnanci – parkári. Trikrát do týždňa zbierajú smeti na chodníkoch a udržiavajú ich v dobrom stave.

Obec Rovinka má novozrekonštruovaný Dom kultúry, ktorý slúži ako viacúčelové zariadenie a ponúka všetkým občanom a organizáciám rôzne kultúrne, spoločenské i komerčné služby. Súčasťou je aj obecná knižnica.

Na Hlavnej ulici sa nachádza zdravotné stredisko a lekáreň. Tiež pošta, čerpacia stanica a množstvo iných komerčných obchodov. V Rovinke nájdete aj materskú a základnú školu. V máji otvorili nové viacúčelové ihrisko pre voľnočasové aktivity v areály školy prístupné aj pre verejnosť. Možnosti pre športové vyžitie a relax, dávajú aj dve jazerá, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti obce. Cyklisti radi využívajú neďalekú hrádzu.

Rovinka je vyhľadávaným miestom pre bývanie pre jej výhodnú polohu a dobrú infraštruktúru. Poskytuje všetky benefity kľudného vidieckeho bývania vzdialeného len niekoľko kilometrov od mesta. Rovinka má frekventované autobusové spojenie do Bratislavy.

Veríme, že ak ste sa rozhodli bývať v tejto obci, Vaše rozhodnutie určite neoľutujete.